DLA DZIECI

Pan Żarówka, honorowy patron naszego serwisu, zaprasza niestrudzonych tropicieli ciekawostek, poszukiwaczy niesamowitych historii, niepoprawnych marzycieli i przyszłych inżynierów, wszystkie wspaniałe, ciekawe świata dzieciaki!

Dla dzieci. Kogo ukrył Pan Żarówka w kolorowych łamigłówkach?

AUTORSKIE KOLOROWANKI DLA DZIECI, DO WYDRUKU:

zwierzęta PERU kolorowanka PDF do pobrania

morskie zwierzęta WIETNAMU kolorowanka PDF do pobrania

tajemnicze zwierzęta dżungli BRAZYLII kolorowanka PDF do pobrania

niezwykłe zwierzęta AUSTRALII kolorowanka PDF do pobrania

dzikie zwierzęta MADAGASKARU kolorowanka PDF do pobrania

zwierzęta WŁOCH kolorowanka PDF do pobrania

małe i duże zwierzęta HISZPANII kolorowanka PDF do pobrania

Dla dzieci. Malowanka zwierzęta PERU. Tony Halik.

 

 

AUTORSKIE QUIZY DLA DZIECI:

 

PAN ŻARÓWKA – DLA DZIECI

Pan Żarówka jest honorowym patronem zakładki dla dzieci. To on właśnie zleca naszym pomysłowym autorom przygotowanie malowanek edukacyjnych. On też dba o to, by darmowe książeczki trafiały do małych pacjentów szpitali, a bezpłatne materiały edukacyjne dla szkół i przedszkoli czekały w naszym serwisie w gotowości do ściągnięcia i wydruku. Bo zabawa i nauka przez zabawę to to, co bardzo lubimy i co sobie wysoce cenimy.

W NASZYM SERWISIE

Ponad trzysta biogramów – i wciąż przybywa – opartych na wiarygodnych źródłach. Fotografie. Ponadto alfabetyczny indeks postaci według nazwisk – od Magdaleny Abakanowicz po Mariana Żelazka. O Polkach i Polakach, którzy zmieniali i zmieniają świat na lepsze. Alfabetyczny indeks autorskich filmów, do obejrzenia których zapraszamy na nasz kanał na youtube.

Podział według krajów, w którym działali nasi bohaterowie. W odnalezieniu krajów pomaga interaktywna mapka świata. Podział według miejsc, z których pochodzili i z którymi byli związani, według województw. Interaktywna mapa Polski i krajów naszych sąsiadów. Rozróżnienie według dziedziny działalności, od antropologii i badania kultur, przez architekturę, inżynierię, kulturę (z podziałem na film i scenę, literaturę, sztuki plastyczne i muzykę), medycynę, po nauki ścisłe i przyrodnicze. Podział według wieku, w którym nasi bohaterowie żyli. Zakładka o polskich noblistkach i noblistach. Informacje o polskich organizacjach pozarządowych działających na świecie. Na koniec – odkrycia i wynalazki podzielone na grupy tematyczne: nauka, obraz i dźwięk, odkrycia, technologie, transport, urządzenia. Od hipotezy energii właściwej odkształcenia postaciowego po spinacz biurowy. Fascynująca galeria niezwykłych postaci – geniuszy i mistrzów rzemiosła, artystów i inżynierów.