Znacie kogoś, dzięki komu ludzkość więcej wie, więcej rozumie? Młody naukowiec, wynalazczyni, laureat międzynarodowych nagród, organizatorka zajęć z dziećmi ulicy daleko w Azji? Może spotkaliście kogoś takiego gdzieś na świecie, a może… pracuje w Waszym instytucie albo firmie.

Chcielibyście zamieścić swój tekst, animację, wywiad czy film na naszym portalu? Interesuje Was polski wkład, w skali mikro i makro, w postęp świata? Debiut na łamach ogólnopolskiego serwisu? Świetnie. Prasowy wyjadacz chciałby dorzucić słowo od siebie? Dziękujemy w imieniu czytelników. Nasze łamy są otwarte na efekty Waszej pracy i pasji.

Nieznane historie nieznanych bohaterów – rozwinięcie historii osób opisanych na portalu, w formie artykułów, opowiadań. Nowe historie, potwierdzone wiarygodnym źródłem fakty z życia.

Małe Wielkie Historie, sami o sobie – filmiki, wywiady z osobami opisywanymi w serwisie, ludźmi, którzy je znali. Wywiady z ludźmi, którzy potrafią wytłumaczyć dlaczego odkrycie obturatora zrewolucjonizowało przemysł filmowy, a naturalny metajęzyk semantyczny mówi wiele o naszym człowieczeństwie :). Zapisy wykładów i odczytów.

Własnymi słowami, własnym językiem – tłumaczenie biogramu wybranej postaci z naszego serwisu, przez osobę władającym językiem kraju, w którym ta postać działała. Serdecznie dziękujemy za pierwsze tłumaczenia Polakom z Australii!

Przegląd prasy – stały przegląd prasy światowej w poszukiwaniu informacji o Polakach.

Serdecznie zapraszamy, po akceptacji materiału zapewniamy korektę i redakcję tekstu, możliwość autoryzacji, podanie autora i – według życzenia – informacji o nim.

Zapraszamy także do kontaktu w innych sprawach, np.: zauważonych błędów, zdjęć umieszczonych w serwisie, kwestii technicznych.

Zespół redakcyjny polskaswiatu.pl

Napisz do nas

Email: kontakt@polskaswiatu.pl